Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Julija Navaľná pokračuje v odkaze Alexeja Navaľného, vyzvala Rusov na protest proti Putinovi v deň prezidentských volieb

 Webnoviny   6. marec 2024  89  
Julija Navaľná pokračuje v odkaze Alexeja Navaľného, vyzvala Rusov na protest proti Putinovi v deň prezidentských volieb

6.3.2024 (SITA.sk) - Vdova po zosnulom lídrovi ruskej opozície Alexejovi Navaľnom Julija vyzvala Rusov, aby 17. marca, keď sa v krajine konajú prezidentské voľby, demonštrovali proti režimu vodcu Vladimira Putina.

Ako referuje web news.sky.com, Navaľná zároveň navrhla, aby Rusi na svoje hlasovacie lístky napísali meno Alexeja Navaľného. „Sme skutoční, živí ľudia a sme proti Putinovi,“ povedala Navaľná.

Jej výzva je pokračovaním apelu Navaľného. Dlhoročný kritik Kremľa približne dva týždne pred svojou smrťou vyzval všetkých Rusov, ktorí sú proti režimu Vladimira Putina, aby na protest v deň prezidentských volieb odovzdali svoj hlas na poludnie.

Prostredníctvom svojich priaznivcov na platforme X povedal, že iba hlasovanie proti ruskému vodcovi nestačí, pretože Moskva môže výsledok sfalšovať pomocou elektronického hlasovacieho systému.

„O dvanástej je už vysoká účasť, je tu veľa ľudí a vyčleniť tých, ktorí hlasujú 'proti', sa jednoducho nedá,“ povedal Navaľnyj.

Navaľnyj zomrel v piatok 16. februára v arktickej trestaneckej kolónii, kde ho držali na základe politicky motivovaných odsúdení. Podľa jeho manželky Julije ho zabili na rozkaz Putina, ktorého nazvala „krvavým mafiánom“.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku
Zdroj: SITA.sk - Julija Navaľná pokračuje v odkaze Alexeja Navaľného, vyzvala Rusov na protest proti Putinovi v deň prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.