Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Veliteľ pozemných síl Pavľuk predpovedá, že Ukrajina tento rok prevezme iniciatívu na kontaktnej línii

 Webnoviny   7. marec 2024  110  
Veliteľ pozemných síl Pavľuk predpovedá, že Ukrajina tento rok prevezme iniciatívu na kontaktnej línii

7.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajina stabilizuje kontaktnú líniu a začína sa pripravovať na protiofenzívne akcie s cieľom prevziať iniciatívu na bojisku. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Suspiľne, povedal to veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Pavľuk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Našou úlohou je stabilizovať kontaktnú líniu, zabiť čo najviac (Rusov), čo sa nám aj darí, a čo najviac sa preskupiť, aby sme mohli stiahnuť jednotky, ktoré potrebujú doplnenie a zotavenie, aby sme tento rok mohli založiť útočnú skupinu a viesť protiofenzívne operácie. Darí sa nám a situácia sa stabilizuje,“ povedal Pavľuk.

Situáciu na bojisku opísal ako náročnú, ale pod kontrolou. Rusko sa pred budúcotýždňovými ruskými prezidentskými voľbami snaží obsadiť čo najväčšie ukrajinské územie, a tak sa do ofenzívy vrhá „všetko možné aj nemožné“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Pavľuk povedal, že naďalej existuje niekoľko „horúcich“ miest, kde Rusi sústreďujú svoje sily, ako Avdijivka, oblasť okolo mesta Časiv Jar a oblasť pri dedine Terny smerom na Lyman.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Veliteľ pozemných síl Pavľuk predpovedá, že Ukrajina tento rok prevezme iniciatívu na kontaktnej línii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.