Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi počas noci zaútočili na Odesu raketami, zničili niekoľko budov vrátane kostola a v meste zostali krátery

 Webnoviny  23. júl 2023  168  
Rusi počas noci zaútočili na Odesu raketami, zničili niekoľko budov vrátane kostola a v meste zostali krátery

23.7.2023 (SITA.sk) - V dôsledku silného ruského raketového útoku na Odesu bolo zničených šesť obytných budov, dve architektonické pamiatky a kostol.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na šéfa odeskej oblastnej vojenskej správy Oleha Kipera, pri útokoch utrpelo zranenia 19 ľudí vrátane viacerých detí, pričom jeden človek prišiel o život.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kiper uviedol, že poškodené sú aj desiatky áut, na mnohých budovách boli rozbité okná a poškodené sú aj strechy a fasády.

Počas nočného útoku odpálili Rusi na Odeskú oblasť najmenej päť typov rakiet, značné množstvo z nich zneškodnila ukrajinská protivzdušná obrana.

V Odese zostalo niekoľko kráterov a bolo poškodené elektrické vedenie, čo môže brzdiť dopravu a spôsobiť obchádzky verejnej dopravy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi počas noci zaútočili na Odesu raketami, zničili niekoľko budov vrátane kostola a v meste zostali krátery © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.