Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom

 Webnoviny  21. október 2022  40
Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Americký minister obrany Lloyd Austin telefonoval s jeho ruským náprotivkom Sergejom Šojguom. Oznámilo to americké ministerstvo obrany.

Hovorca rezortu Pat Ryder uviedol, že Austin „zdôraznil dôležitosť udržiavania komunikačných liniek uprostred vojny proti Ukrajine“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBol to prvý telefonát ministrov od 13. mája. Predstavitelia z oblasti obrany podľa agentúry AP uviedli, že Rusko istý čas nereagovalo na americké úsilie o telefonáty.

Austin tiež hovoril s ukrajinským ministrom obrany Oleksijom Reznikovom. Jemu podľa Pentagonu „zopakoval neochvejný záväzok USA podporovať schopnosť Ukrajiny čeliť ruskej agresii“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.