Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa dohaduje so Severnou Kóreou na dodávkach zásob pre vojnu na Ukrajine, tvrdia Američania

 Webnoviny  21. október 2022  48
Rusko sa dohaduje so Severnou Kóreou na dodávkach zásob pre vojnu na Ukrajine, tvrdia Američania

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské vedenie pracuje na dohodách so Severnou Kóreou o poskytovaní zásob pre vojnu proti Ukrajine, ktoré Rusko „nie je schopné vyrobiť alebo získať inými prostriedkami“ z dôvodu kontroly vývozu a západných sankcií.

Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na hovorcu amerického rezortu diplomacie Neda Pricea.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ten tvrdí, že Rusko sa možno obracia na krajiny ako Irán a Severná Kórea „zo zúfalstva“, ale dodáva, že „to ho nerobí menej nebezpečným“.

Severokórejské ministerstvo zahraničných vecí 4. októbra podporilo falošné referendá, ktoré Rusko usporiadalo na okupovaných ukrajinských územiach, pričom tvrdilo, že boli organizované „v súlade s Chartou OSN“.

Americká spravodajská služba ešte začiatkom septembra informovala, že Severná Kórea predáva Rusku milióny kusov munície a rakiet, čo však severokórejský predstaviteľ neskôr poprel.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa dohaduje so Severnou Kóreou na dodávkach zásob pre vojnu na Ukrajine, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.