Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka

 Webnoviny  21. október 2022  131  
Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) by podľa estónskej premiérky Kaje Kallasovej mala využiť zmrazený ruský majetok v hodnote viac ako 300 miliárd eur na pomoc Ukrajine. Informuje o tom televízia CNN.

„Dnes sa zameriame na Ukrajinu. V prvom rade musíme hovoriť o použití aktív, ktoré máme - ruských aktív. Máme viac ako 300 miliárd eur aktív a ako ich môžeme využiť v prospech Ukrajiny,“ povedala Kallasová novinárom v Bruseli, kde sa zúčastňuje na samite Európskej rady.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter tiež napísala, že je čas, aby EÚ podnikla kroky a „primala agresora platiť“.

Kallasová tiež novinárom povedala, že je nutné „prediskutovať právnu reakciu na zločiny agresie“ spáchané na Ukrajine a ako „zriadiť samostatný tribunál na ich stíhanie“.

Vyjadrila sa aj na margo údajného ruského podmínovania vodnej elektrárne v Novej Kachovke, o ktorom hovoril počas stretnutia rady ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa jej slov je to „čistý terorizmus“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.