Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Rusi na Ukrajine posilňujú frontové línie Wagnerovou skupinou

 Webnoviny  18. júl 2022  53
Rusi na Ukrajine posilňujú frontové línie Wagnerovou skupinou

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Moskva podľa britského ministerstva obrany využíva Wagnerovu skupinu na posilnenie frontových línií na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Straty, ktoré táto ruská súkromná armáda utrpela, však pravdepodobne budú ovplyvňovať jej efektívnosť, uviedol britský rezort obrany v najnovšej aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom britský web The Guardian.

Wagnerova skupina podľa správy britského ministerstva obrany určite zohrala ústrednú rolu v nedávnych bojoch, vrátane ruského obsadenia miest Popasna a Lysyčansk. Tieto boje podľa neho skupine spôsobili veľké straty. Ruská súkromná armáda preto znižuje štandardy pre nábor bojovníkov a prijíma odsúdené osoby a ľudí, ktorých v minulosti mala na čiernom zozname.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Okrem toho novým odvedencom poskytuje veľmi obmedzený výcvik. „To s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvní budúcu operačnú efektívnosť skupiny," dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine posilňujú frontové línie Wagnerovou skupinou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.