Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Ľudí z obcí na juhu Francúzska musia hasiči evakuovať, lesné požiare sa rýchlo šíria k obydliam (video)

 Webnoviny  18. júl 2022  38
Ľudí z obcí na juhu Francúzska musia hasiči evakuovať, lesné požiare sa rýchlo šíria k obydliam (video)

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzsko povolalo ďalšie hasičské lietadlá a stovky hasičov do boja proti lesným požiarom, ktoré pomáha šíriť horúci vietor a vysoké teploty sužujúce veľkú časť Európy.

V dôsledku meniaceho sa smeru vetra úrady na juhozápade Francúzska oznámili plány na evakuáciu ďalších miest a presun asi 3 500 ľudí, ktorým hrozí, že by sa mohli ocitnúť v ceste šíriacich sa plameňov.

K šiestim hasičským lietadlám, ktoré už operujú v oblasti, sa podľa informácií ministerstva vnútra pridajú ďalšie tri. Ako tiež rezort doplnil, k 1 500 hasičom, ktorí bojujú s požiarmi v departemente Gironde, pribudne viac ako 200 posíl.Viac k témam: Evakuácia, Extrémne horúčavy, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudí z obcí na juhu Francúzska musia hasiči evakuovať, lesné požiare sa rýchlo šíria k obydliam (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.