Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Rusi hrozili zostrelením francúzskych lietadiel nad Čiernym morom, minister obrany krituje ich agresívny postoj

 Webnoviny  22. február 2024  136  
Rusi hrozili zostrelením francúzskych lietadiel nad Čiernym morom, minister obrany krituje ich agresívny postoj

22.2.2024 (SITA.sk) - Ruské sily minulý mesiac hrozili zostrelením francúzskych lietadiel hliadkujúcich v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom. Vo štvrtok to v rádiu RTL povedal francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu.

Lecornu nešpecifikoval dané lety ani lietadlá v súvislosti s vyhrážkami zostrelením. Konštatoval však, že Rusko sa vracia k „obzvlášť agresívnemu“ postoju, ktorý pripomína správanie sa Sovietskeho zväzu počas studenej vojny.

„Správanie Ruska v roku 2024 nemá nič spoločné s tým, čo sme videli v roku 2022 a samozrejme pred agresiou na Ukrajine. Vysvetľuje sa to tým, že Rusko má ťažkosti na bojisku na Ukrajine," povedal minister.

Viac k témam: Čierne more, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačky, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusi hrozili zostrelením francúzskych lietadiel nad Čiernym morom, minister obrany krituje ich agresívny postoj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.