Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Biden nazval Putina „šialený sukin syn“, obáva sa aj jadrového konfliktu

 Webnoviny  22. február 2024  142  
Biden nazval Putina „šialený sukin syn“, obáva sa aj jadrového konfliktu

22.2.2024 (SITA.sk) - Podľa amerického prezidenta Joea Bidena je ruský vodca Vladimir Putin „šialený sukin syn". Biden to podľa novinárov povedal v stredu v San Franciscu na podujatí v rámci svojej predvolebnej kampane. Použil pritom anglickú skratku SOB (son of a bitch = sukin syn, pozn. red.)

„Máme šialených SOB, ten chlap, Putin, a ďalší. A vždy sa musíme obávať jadrového konfliktu. Ale existenčnou hrozbou pre ľudstvo je klíma,“ povedal Biden. Informuje o tom web CNN.

Biden zároveň kritizoval vyjadrenia bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý svoje problémy so zákonom prirovnal k smrti lídra ruskej opozície a kritika Kremľa Alexeja Navaľného.

„Prirovnáva sa k Navaľnému a hovorí, že keďže sa naša krajina stala komunistickou krajinou, bol prenasledovaný, rovnako ako bol prenasledovaný Navaľnyj. Odkiaľ to do pekla pochádza,“ povedal podľa novinárov Biden.

Viac k témam: americké prezidentské voľby, Americký prezident, bývalý americký prezident, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Biden nazval Putina „šialený sukin syn“, obáva sa aj jadrového konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.