Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky

 Webnoviny  17. august 2023  126  
Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky

17.8.2023 (SITA.sk) - Ruské veľvyslanectvo vo Švédsku v arogantnom vyhlásení potvrdilo útok na zariadenie švédskej spoločnosti SKF v ukrajinskom Lucku v noci na 15. augusta. Tvrdí pritom, že išlo o legitímny vojenský cieľ. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Priame vyhrážky


Ambasáda vo svojom vyjadrení pripomenula propagandistické vyhlásenie Ministerstva obrany Ruskej federácie o zničení „kľúčových podnikov vojenského priemyslu kyjivského režimu“ a ďalej tvrdila, že „závod v Lucku je súčasťou ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu; vyrábal ložiská pre Ukroboronprom (združenie viacproduktových podnikov v rôznych odvetviach obranného priemyslu Ukrajiny, pozn. red.) a obvinila švédsku tlač, že „túto skutočnosť“ nespomína.

Pokračovala dokonca priamymi vyhrážkami, že „nielen švédska technika dodávaná banderovcom, ale aj podniky vojensko-priemyselného komplexu, ktoré pre nich pracujú, budú mať problémy“. Vo vyhlásení pritom vôbec nespomenuli úmrtia troch zamestnancov závodu SKF v Lucku.

Zranení boli dvaja ľudia


Portálu Európska Pravda sa v otvorených zdrojoch nepodarilo nájsť dôkazy o spolupráci medzi SKF a Ukroboronpromom. Podľa oficiálneho vyhlásenia spoločnosti jej závod v Lucku vyrába kuželíkové ložiská „predovšetkým pre ťažký civilný automobilový priemysel“.Rusi 15. augusta v skorých ranných hodinách podnikli rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Zasiahli pritom priemyselný objekt v Lucku, kde zahynuli traja ľudia, obytné budovy vo Ľvive a priemyselný objekt v Dnipre, kde vypukol požiar a zranenia utrpeli dvaja ľudia. Výbuchy bolo počuť aj v Chmeľnyckej oblasti a v meste Smila v Čerkaskej oblasti.

Okupanti okolo 4:00 na Ukrajinu zaútočili 28 raketami zo vzduchu a mora, pričom ukrajinskí obrancovia zničili 16 rakiet Ch-101/Ch-555 a riadených striel Kalibr.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusi arogantne potvrdili útok na závod v Lucku, pridali aj vyhrážky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.