Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Raketový útok na mesto Záporožie jedného človeka zabil a 16 zranil, sú medzi nimi aj deti (foto)

 Webnoviny  11. august 2023  75  
Raketový útok na mesto Záporožie jedného človeka zabil a 16 zranil, sú medzi nimi aj deti (foto)

11.8.2023 (SITA.sk) - Jeden človek prišiel o život a najmenej 16 ďalších bolo zranených pri ruskom štvrtkovom raketovom útoku na ukrajinské mesto Záporožie. Uviedol to gubernátor Záporožskej oblasti Jurij Malaško. Medzi zranenými sú aj štyri deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Útok na mesto poškodil hotel Reikartz, ktorý často používal personál OSN a pracovníci mimovládnych organizácií. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Humanitárna koordinátorka OSN na Ukrajine Denise Brownová útok odsúdila. Uviedla, že je „vydesená" a úder označila za „neakceptovateľný". „Množstvo nevyberaných útokov, ktoré poškodzujú civilnú infraštruktúru a zabíjajú a zraňujú civilistov dosiahlo neuveriteľnú úroveň," vyhlásila Brownová. „A ide o porušovanie medzinárodného humanitárneho práva," dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Raketový útok na mesto Záporožie jedného človeka zabil a 16 zranil, sú medzi nimi aj deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.