Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú

 Webnoviny  11. august 2023  82  
Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú

11.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí vojaci dosiahli čiastočný úspech v Doneckej oblasti na východe krajiny v smere Urožajne južne a juhovýchodne od obce Staromajorske. Uviedla to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Napriek extrémne ťažkým bojovým podmienkam a odporu nepriateľa naši vojaci dosiahli čiastočný úspech," napísala Maľarová na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Obec Staromajorske na juhozápade Doneckej oblasti ukrajinská armáda oslobodila 27. júla. Začiatkom augusta ruské sily podnikli neúspešné pokusy o opätovné získanie pozícií v blízkosti obce. Podľa Maľarovej Rusi neúspešne zaútočili aj pri obci Kliščijivka a tiež v smeroch Avdijivka a Marinka.Viac k témam: donecká oblasť, námestníčka ukrajinského ministra obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí vojaci čiastočne postúpili v Doneckej oblasti, neúspešné pokusy Rusov pribúdajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.