Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Putin varoval Západ pred vyslaním vojakov na Ukrajinu, krok by bol spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu

 Webnoviny  29. február 2024  97  
Putin varoval Západ pred vyslaním vojakov na Ukrajinu, krok by bol spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu

29.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin ostro varoval Západ pred väčším zapojením sa do bojov na Ukrajine. Šéf Kremľa vo štvrtok vyhlásil, že takýto krok je spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu. Putin varoval, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu by viedlo k „tragickým" následkom pre krajiny, ktoré sa pre to rozhodnú.

Pamätáme si osud tých, ktorí vyslali svojich vojakov na územie našej krajiny,“ povedal Putin a dodal, že „Teraz budú dôsledky pre potenciálnych útočníkov oveľa tragickejšie.

Ruský vodca zdôraznil, že ruské jadrové zbrane sú v „plnej pripravenosti" a uviedol, že ruská armáda má nové silné zbrane, z ktorých niektoré testovala na bojisku na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Putin varoval Západ pred vyslaním vojakov na Ukrajinu, krok by bol spojený s rizikom globálneho jadrového konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.