Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Putin si podľa Rakúskeho kancelára myslí, že vojnu vyhráva. Žije vo vlastnej vojnovej logike

 Webnoviny  17. apríl 2022  51
Putin si podľa Rakúskeho kancelára myslí, že vojnu vyhráva. Žije vo vlastnej vojnovej logike

17.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rakúsky kancelár Karl Nehammer, ktorý sa v uplynulom týždni stretol s ruským prezidentom, povedal, že Vladimir Putin je „je vo svojej vlastnej vojnovej logike". V rozhovore pre americkú televíziu NBC povedal, že Putin si myslí, že vojnu vyhráva.

Pred tým, ako v pondelok pricestoval do Moskvy, Nehammer navštívil ukrajinské mesto Buča pri Kyjeve, kde sa po odchode ruských vojakov našli dôkazy zabíjania a mučenia. Nehammer povedal, že Putina konfrontoval s tým, čo videl v Buči a „nebola to priateľská konverzácia".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPodľa kancelára Putin povedal, že „bude spolupracovať s medzinárodným vyšetrovaním". „Ale na druhej strane mi povedal, že nedôveruje západnému svetu," dodal Nehammer.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin si podľa Rakúskeho kancelára myslí, že vojnu vyhráva. Žije vo vlastnej vojnovej logike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.