Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Severná Kórea otestovala nový typ riadenej strely, má zvýšiť jadrovú kapacitu krajiny

 Webnoviny  17. apríl 2022  59
Severná Kórea otestovala nový typ riadenej strely, má zvýšiť jadrovú kapacitu krajiny

17.4.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea otestovala nový typ taktickej riadenej strely, ktorej cieľom je zvýšiť jadrovú kapacitu krajiny.

Informovali o tom v nedeľu severokórejské štátne médiá deň predtým, ako USA a Južná Kórea začnú každoročné vojenské cvičenie, ktoré Pchjongjang považuje za nácvik invázie.

Išlo o trinástu severokorejskú skúšku striel v tomto roku. Severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že testovaná zbraň má „veľký význam v drastickom zlepšení palebnej sily delostrelectva s dlhým dosahom, zvýšení efektívnosti pôsobenia taktických jadrových zbraní a diverzifikácii ich palebných misií". Keďže KCNA použila vyjadrenie „taktické jadrové zbrane", naznačila, že testovaná strela je pravdepodobne schopná niesť jadrové hlavice, ktoré by mohli zasiahnuť strategické ciele v Južnej Kórei.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Riadene strely
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea otestovala nový typ riadenej strely, má zvýšiť jadrovú kapacitu krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.