Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Ruská armáda zasiahla zbrojný závod pri Kyjeve, zničila aj radar protivzdušnej obrany

 Webnoviny  17. apríl 2022  66
Ruská armáda zasiahla zbrojný závod pri Kyjeve, zničila aj radar protivzdušnej obrany

17.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda uviedla, že raketami zasiahla zbrojný závod neďaleko ukrajinského hlavného mesta.

Hovorca ruského rezortu obrany generálmajor Igor Konašenkov v nedeľu povedal, že armáda v noci použila rakety vzduch-zem s presným navádzaním na útok proti závodu na výrobu munície v meste Brovary.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Dodal, že ruské letecké údery okrem toho zničili radar ukrajinskej protivzdušnej obrany pri meste Sjevjerodoneck na východe Ukrajiny a niekoľko skladov munície na iných miestach. Tieto údery sú najnovšie v sérii ruských útokov na ukrajinské zbrojné závody a iné zariadenia, keďže Moskva sa pripravuje na rozsiahlu ofenzívu na Donbase.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda zasiahla zbrojný závod pri Kyjeve, zničila aj radar protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.