Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Prezidentská kampaň sa bude zameriavať na tvrdenie, že „v Rusku je stabilita“ a zobrazenie Putina ako vodcu ostrova pokoja

 Webnoviny   9. november 2023  111  
Prezidentská kampaň sa bude zameriavať na tvrdenie, že „v Rusku je stabilita“ a zobrazenie Putina ako vodcu ostrova pokoja

9.11.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin sa podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) bude vo svojej kampani pred prezidentskými voľbami v roku 2024 vyhýbať téme vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa analytikov ISW sa radšej sústredí na tvrdenie, že "v Rusku je stabilita" a na kritiku Západu. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Správa ISW poukazuje na to, že aj ruský nezávislý portál Meduza s odvolaním sa na dva zdroje s úzkymi kontaktmi na administratívu ruského prezidenta konštatoval, že cieľom prezidentskej kampane bude zobraziť Putina ako vodcu, ktorý z Ruska urobil "ostrov pokoja".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Prezidentská kampaň sa bude zameriavať na tvrdenie, že „v Rusku je stabilita“ a zobrazenie Putina ako vodcu ostrova pokoja © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.