Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

V budúcom roku je možný začiatok mierových rokovaní medzi Kyjevom a Moskvou, tvrdí český prezident Pavel

 Webnoviny   9. november 2023  199  
V budúcom roku je možný začiatok mierových rokovaní medzi Kyjevom a Moskvou, tvrdí český prezident Pavel

9.11.2023 (SITA.sk) - Súčasná situácia na bojisku na Ukrajine podľa českého prezidenta Petra Pavla nenasvedčuje tomu, že by Kyjev mohol získať vojenskú prevahu, a čas teraz hrá v prospech Ruska.

Západ musí vytrvať


Pavel to povedal na štvrtkovej konferencii Diplomacia a bezpečnosť s tým, že v budúcom roku by sa mohli začať rokovania.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUpozornil však, že Západ musí v podpore napadnutej Ukrajiny vytrvať. Informuje o tom portál Novinky.cz.

Možný začiatok rokovaní


„V budúcom roku je možný nejaký začiatok rokovaní, pretože vývoj nenasvedčuje tomu, že by ukrajinská strana mohla získať vojenskú prevahu. Čas teraz hrá v prospech Ruska, ktoré má silnejšiu mobilizačnú základňu pre ľudské zdroje. Tým, že získa čas, bude schopné doplniť aj materiál, ktorý im dlhodobo chýbal. Vidíme masívne dodávky zo Severnej Kórey, vidíme snahy o obchádzanie sankcií,“ zhodnotil vývoj vojnového konfliktu na Ukrajine český prezident, ktorý v minulosti bol náčelníkom generálneho štábu Armády ČR a predsedom vojenského výboru NATO.

„Z našej strany nemáme inú možnosť ako vytrvať v podpore,“ dodal Pavel s tým, že Západ to bude musieť robiť dovtedy, kým sa Ukrajinci sami nerozhodnú pre ďalší krok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Armáda Českej republiky, Český prezident, Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - V budúcom roku je možný začiatok mierových rokovaní medzi Kyjevom a Moskvou, tvrdí český prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.