Piatok, 8. december 2023
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky

 Webnoviny   9. november 2023  107  
Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky

9.11.2023 (SITA.sk) - Český Senát predĺžil mandát vykonávať bojový výcvik pre ukrajinský vojenský personál v krajine do konca roka 2024. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Radio Prague International.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Česká ministerka obrany Jana Černochová povedala senátorom, že jej prioritou je zabezpečiť podmienky pre pokračovanie výcviku ukrajinských vojakov s tým, že tieto akcie približujú koniec vojny a dlho očakávaný mier.

Okrem pokračovania vo výcviku ukrajinských vojakov Senát predĺžil aj mandát na pobyt vojenského personálu z krajín a NATO v Česku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Česká ministerka obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Senát, vojna na Ukrajine, Výcvik vojakov
Zdroj: SITA.sk - Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.