Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov

 Webnoviny   8. september 2023  158  
Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov

8.9.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty vo štvrtok oznámili nový balík dlhodobej pomoci Ukrajine v hodnote 600 miliónov dolárov, ktorý poskytne Kyjevu financie na celý rad zbraní a ďalšieho vybavenia.

Udialo sa tak deň po tom, ako americký minister zahraničných vecí Antony Blinken navštívil Ukrajinu a sľúbil jej ďalšiu vojenskú a humanitárnu pomoc za miliardu dolárov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDeň predtým zároveň USA oznámili nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 175 miliónov dolárov, ktorý zahŕňa muníciu s ochudobneným uránom.

Balík v hodnote 600 miliónov dolárov pôjde na Ukrajinu prostredníctvom Iniciatívy na pomoc Ukrajine (USAI). Bude zahŕňať vybavenie na rozšírenie ukrajinského systému protivzdušnej obrany, delostreleckú muníciu, zariadenia na elektronický boj, demolačnú muníciu na odstraňovanie prekážok či zariadenia na odmínovanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.