Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

V okupovanom ukrajinskom meste Olešky vybuchlo auto s dvoma členmi ruskej FSB, jeden zomrel na mieste

 Webnoviny   7. september 2023  175  
V okupovanom ukrajinskom meste Olešky vybuchlo auto s dvoma členmi ruskej FSB, jeden zomrel na mieste

7.9.2023 (SITA.sk) - Auto, v ktorom cestovali dvaja zamestnanci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), explodovalo v okupovanom meste Olešky v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Jeden z príslušníkov FSB zomrel na mieste, druhý je vo vážnom stave. Zranení boli aj traja ruskí vojaci, ktorí auto sprevádzali.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na svoje zdroje v Ukrajinskej bezpečnostnej službe (SBU).

Dôstojníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby, ktorí boli terčom útoku, pôsobili v okupovanom meste Skadovsk, ale zvyčajne navštevovali Olešky, kde uskutočňovali infiltračné aktivity a mučili ukrajinských občanov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - V okupovanom ukrajinskom meste Olešky vybuchlo auto s dvoma členmi ruskej FSB, jeden zomrel na mieste © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.