Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Nórska vláda plánuje poslať Ukrajine ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS

 Webnoviny   9. február 2024  156  
Nórska vláda plánuje poslať Ukrajine ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS

9.2.2024 (SITA.sk) - Nórska vláda navrhla parlamentu objednanie ďalších odpaľovacích zariadení a centier riadenia paľby pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS, ktoré by sa mali poslať na Ukrajinu. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu nórskej vlády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Vláda navrhuje nórskemu parlamentu objednať ďalších desať odpaľovacích jednotiek a štyri centrá riadenia paľby pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS od spoločnosti Kongsberg Defence and Aerospace,“ konštatuje vyhlásenie nórskej vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: nórska vláda, Protivzdušná obrana NASAMS, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nórska vláda plánuje poslať Ukrajine ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.