Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Kim Čong-un netúži po diplomacii s Južnou Kóreou, podľa jeho slov môže byť kedykoľvek napadnutá a zničená

 Webnoviny   9. február 2024  130  
Kim Čong-un netúži po diplomacii s Južnou Kóreou, podľa jeho slov môže byť kedykoľvek napadnutá a zničená

9.2.2024 (SITA.sk) - Severokórejský vodca Kim Čong-un zopakoval, že netúži po diplomacii s Južnou Kóreou a že Severná Kórea by svojho rivala zlikvidovala, ak by bola vyprovokovaná. Uviedli to v piatok tamojšie štátne médiá.

Kim počas štvrtkovej návštevy ministerstva obrany a pri príležitosti výročia založenia armády povedal, že juhokórejské „bábky“ odmietli snahy Pchjongjangu o spoluprácu a snažia sa o kolaps Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Tvrdil, že preto je podľa neho správne nazývať Južnú Kóreu „hlavným nepriateľom“ a na základe tejto zákonnosti „môže byť kedykoľvek napadnutá a zničená“.

Kim pred tromi týždňami povedal, že jeho krajina už nebude pokračovať v zmierení s Južnou Kóreou a vyzval na prepísanie ústavy Severnej Kórey, aby sa z nej odstránila myšlienka spoločnej štátnosti medzi vojnou rozdelenými krajinami.

Viac k témam: Severokórejský vodca, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Kim Čong-un netúži po diplomacii s Južnou Kóreou, podľa jeho slov môže byť kedykoľvek napadnutá a zničená © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.