Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre protilietadlové systémy Gepard, vyprodukovali ju na obnovenej linke

 Webnoviny   5. september 2023  91  
Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre protilietadlové systémy Gepard, vyprodukovali ju na obnovenej linke

5.9.2023 (SITA.sk) - Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre samohybné protilietadlové systémy Gepard, ktorú práve vyprodukovali na obnovenej výrobnej linke.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu nemeckého ministerstva obrany. Rezort poukázal na to, že výrobná linka na produkciu munície bola dokončená v rámci ambiciózneho časového plánu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Vojna na Ukrajine nám takmer denne pripomína, že obrana našej krajiny závisí od protivzdušnej obrany a dostatočného množstva munície. Obnovením produkcie munície pre systémy Gepard sa sústreďujeme na tieto dva dôležité aspekty,“ konštatoval nemecký minister obrany.

„Som rád, že sme produkciu naštartovali rýchlo a bez byrokratických prekážok,“ dodal minister. Zároveň ubezpečil, že Nemecko bude naďalej Ukrajinu podporovať v tých oblastiach, v ktorých je silné, a to v oblasti delostrelectva, munície a pozemnej protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Protilietadlový systém Gepard, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nemecko poslalo Ukrajine muníciu pre protilietadlové systémy Gepard, vyprodukovali ju na obnovenej linke © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.