Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Nemecko poslalo Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, obsahuje šesťtisíc kusov delostreleckej munície aj obrnené vozidlá

 Webnoviny  10. apríl 2024  141  
Nemecko poslalo Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, obsahuje šesťtisíc kusov delostreleckej munície aj obrnené vozidlá

10.4.2024 (SITA.sk) - Berlín poslal Ukrajine novú dodávku vojenskej pomoci, ktorá okrem iného obsahuje delostrelecké granáty, drony a obrnené vozidlá. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje oznámenie nemeckej vlády.

Najnovšia dodávka vojenskej pomoci konkrétne obsahuje 6-tisíc kusov 155-milimetrovej munície, milión nábojov do ručných zbraní, 680 útočných pušiek MK 556, 50 ostreľovačských pušiek HLR 338 a 120 pušiek CR 308.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNemecký minister obrany Boris Pistorius v marci ohlásil balík pomoci pre Ukrajinu v hodnote 500 miliónov eur obsahujúci 10-tisíc delostreleckých granátov zo zásob armády, 100 obrnených vozidiel pechoty a 100 logistických vozidiel.

Nemecko sa stalo druhým najväčším poskytovateľom vojenskej pomoci Ukrajine po USA.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Nemecko poslalo Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, obsahuje šesťtisíc kusov delostreleckej munície aj obrnené vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.