Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda pri leteckom údere v Pásme Gazy zabila troch synov lídra Hamasu

 Webnoviny  10. apríl 2024  143  
Izraelská armáda pri leteckom údere v Pásme Gazy zabila troch synov lídra Hamasu

10.4.2024 (SITA.sk) - Izraelský letecký úder v Pásme Gazy zabil v stredu troch synov lídra palestínskeho militantného hnutia Hamas Ismáíla Haníju. Uviedli to ich príbuzní a oficiálne médiá Hamasu. Haníja obvinil Izrael z činov „v duchu pomsty a vraždy".

Haníja potvrdil smrť svojich synov v rozhovore pre televíznu stanicu al-Džazíra a povedal, že jeho synovia „sa stali mučeníkmi na ceste k oslobodeniu Jeruzalema a mešity al-Aksá“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktHaníja, ktorý žije v exile v Katare, povedal, že tieto zabitia nevytvoria na Hamas tlak, ktorý by ho donútil zmierniť svoje pozície. Izrael a Hamas niekoľko mesiacov vyjednávajú o prímerí.

Izraelská armáda sa k správam o zabití synov Ismáíla Haníju hneď nevyjadrila.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda pri leteckom údere v Pásme Gazy zabila troch synov lídra Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.