Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Výbuch v talianskej vodnej elektrárni zabil troch robotníkov, po štyroch stále pátrajú

 Webnoviny  10. apríl 2024  148  
Výbuch v talianskej vodnej elektrárni zabil troch robotníkov, po štyroch stále pátrajú

10.4.2024 (SITA.sk) - Talianske úrady v stredu pokračujú v pátracej a záchrannej operácii vo vodnej elektrárni pri meste Bologna, ktorou v utorok otriasol masívny výbuch.

Explózia zabila najmenej troch robotníkov a piatich zranila. Štyria ďalší zostávajú nezvestní. Nádeje na ich prežitie sú však podľa záchranárov malé.

Výbuch vznikol v zariadení Bargi spoločnosti Enel v utorok popoludní zhruba 40 metrov pod hladinou vody, čo spôsobilo zrútenie častí stavby, požiar a záplavu. Stalo sa tak počas údržbových prác.

Podľa prvých rekonštrukcií nešťastia od svedkov a pozostalých explózia nastala počas testovacej prevádzky, do ktorej sa zapojilo asi 15 pracovníkov, takmer všetci zamestnanci troch externých firiem, ktoré Enel najal. Traja zosnulí boli podľa médií vo veku 35 až 73 rokov.

Očakáva sa, že miestna prokuratúra v stredu v tejto veci spustí vyšetrovanie.Viac k témam: vodná elektráreň, Výbuch
Zdroj: SITA.sk - Výbuch v talianskej vodnej elektrárni zabil troch robotníkov, po štyroch stále pátrajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.