Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Nemecko poskytne Ukrajine pomoc v hodnote 2,7 miliardy eur, podpora Berlína prišla v čase možnej návštevy Zelenského

 Webnoviny  13. máj 2023  61  
Nemecko poskytne Ukrajine pomoc v hodnote 2,7 miliardy eur, podpora Berlína prišla v čase možnej návštevy Zelenského

13.5.2023 (SITA.sk) - Nemecko poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote viac ako 2,7 miliardy eur, vrátane tankov, systémov protivzdušnej obrany a munície.

S podporou to myslia vážne


Informovala o tom v sobotu nemecká vláda. Ohlásenie pomoci prichádza v čase príprav Berlína na možnú návštevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Išlo by o prvú Zelenského návštevu Nemecka od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine.

Nemecký minister obrany Boris Pistorius uviedol, že Berlín chce najnovším balíkom vojenskej pomoci ukázať, že Nemecko to s podporou Ukrajiny myslí vážne.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVojenská pomoc


„Nemecko bude poskytovať všetku pomoc, ktorú môže poskytnúť, tak dlho, ako to bude potrebné," povedal minister.

Súčasťou nového balíka vojenskej pomoci, o ktorej ako prvý informoval nemecký časopis Der Spiegel, je 30 tankov Leopard 1 A5, 20 obrnených transportérov Marder, viac ako sto bojových vozidiel, 18 samohybných húfnic, 200 prieskumných dronov a štyri systémy protivzdušnej obrany IRIS-T SLM.

Viac k témam: Dron, Obrnený transportér, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM, tank Leopard 1 A5, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nemecko poskytne Ukrajine pomoc v hodnote 2,7 miliardy eur, podpora Berlína prišla v čase možnej návštevy Zelenského © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.