Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Medzinárodná pomoc Ukrajine stúpne na 44 miliárd dolárov
Webnoviny 13. máj 2023 574
13.5.2023 (SITA.sk) - Objem sľúbenej medzinárodnej ekonomickej a rozpočtovej pomoci Ukrajine počas roku 2023 a na začiatku roku 2024 stúpol na 44 miliárd dolárov.
Konštatuje to komuniké zo zasadania ministrov financií a šéfov centrálnych bánk krajín G7 v Japonsku.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Spoločne s medzinárodným spoločenstvom sme zvýšili naše záväzky v oblasti rozpočtovej a ekonomickej pomoci Ukrajine v roku 2023 a na začiatku roku 2024 na 44 miliárd dolárov," píše sa v komuniké. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
„Tešíme sa na rýchlu implementáciu štrukturálnych reforiem na Ukrajine na základe programu podporeného Medzinárodným menovým fondom a na úspešnú realizáciu posudzovania programu, ktorý podporí makroekonomickú a finančnú stabilizáciu," uvádza komuniké.
Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Štáty G7
Zdroj: SITA.sk - Medzinárodná pomoc Ukrajine stúpne na 44 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO