Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Nemecko poskytne Ukrajine desiatky striel pre systémy protivzdušnej obrany Patriot

 Webnoviny  16. jún 2023  83  
Nemecko poskytne Ukrajine desiatky striel pre systémy protivzdušnej obrany Patriot

16.6.2023 (SITA.sk) - Nemecko bezodkladne poskytne Ukrajine ďalších 64 riadených striel pre systémy protivzdušnej obrany Patriot. Uviedol to nemecký minister obrany Boris Pistorius pre televízny spravodajský kanál ntv.

Je to „veľmi dôležitý znak udržateľnej podpory úspešnej snahy ukrajinských ozbrojených síl s cieľom zabezpečiť protivzdušnú obranu, hlavne teraz, v tejto konkrétnej fáze vojny," povedal Pistorius. Riadené strely Nemecko Ukrajine dodá okamžite. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prvého júna pri príchode na samit Európskeho politického spoločenstva v Moldavsku vyzval na vytvorenie „koalície pre Patriot".

Americký vojensko-priemyselný konglomerát Raytheon Technologies, ktorý je výrobcom systému protivzdušnej obrany Patriot, plánuje výrazne zvýšiť produkciu a dodať Ukrajine ďalšie systémy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nemecký minister obrany, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nemecko poskytne Ukrajine desiatky striel pre systémy protivzdušnej obrany Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.