Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Pápeža Františka prepustili z nemocnice, lekár sa vyjadril k jeho zdravotnému stavu

 Webnoviny  16. jún 2023  86  
Pápeža Františka prepustili z nemocnice, lekár sa vyjadril k jeho zdravotnému stavu

16.6.2023 (SITA.sk) - Pápeža Františka v piatok prepustili z nemocnice v Ríme, kde pred deviatimi dňami absolvoval operáciu brušnej prietrže a odstránenie bolestivých jaziev.

Osemdesiatšesťročnú hlavu katolíckej cirkvi vyviezli z rímskej nemocnice Gemelli na vozíčku. Pápež sa usmieval, mával ľuďom a ďakoval im.

Pápež sa má dobre. Je na tom lepšie ako predtým,“ povedal chirurg Sergio Alfieri, ktorý ho 7. júna operoval. František bude po operácii „silný pápež“, skonštatoval lekár.

František najprv nešiel priamo do Vatikánu, ale do Baziliky Santa Maria Maggiore, kde sa 10 minút modlil. V chráme sa často zastavuje po cestách do zahraničia, aby tam vzdal vďaku.

Viac k témam: Katolícka cirkev, Operácia
Zdroj: SITA.sk - Pápeža Františka prepustili z nemocnice, lekár sa vyjadril k jeho zdravotnému stavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.