Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Nemecko od začiatku vojny poskytlo Kyjevu finančnú pomoc vo výške 1,55 miliardy dolárov

 Webnoviny   5. august 2023  199  
Nemecko od začiatku vojny poskytlo Kyjevu finančnú pomoc vo výške 1,55 miliardy dolárov

5.8.2023 (SITA.sk) - Od začiatku otvorenej ruskej vojny proti Ukrajine Nemecko Kyjevu poskytlo finančnú pomoc v sume 1,55 miliardy dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Významnú časť týchto financií pritom tvorili granty. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje tlačovú službu ukrajinského ministerstva financií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Finančná, vojenská a humanitárna podpora je mimoriadne dôležitá pri efektívnom odolávaní agresii. A Nemecko je jedným z lídrov v podpore nášho boja proti teroristickým činom Ruska," uviedol ukrajinský minister financií Serhij Marčenko počas stretnutia s novým nemeckým veľvyslancom na Ukrajine Martinom Jägerom.

Viac k témam: Finančná pomoc, Humanitárna pomoc Ukrajine, Minister financií, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nemecko od začiatku vojny poskytlo Kyjevu finančnú pomoc vo výške 1,55 miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.