Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Extrémne počasie zasiahlo dve tretiny Slovinska, ničivé povodne spôsobili škody za stovky miliónov eur (video+foto)

 Webnoviny   5. august 2023  80  
Extrémne počasie zasiahlo dve tretiny Slovinska, ničivé povodne spôsobili škody za stovky miliónov eur (video+foto)

5.8.2023 (SITA.sk) -


Slovinsko počas štvrtka a piatka zasiahla najhoršia prírodná katastrofa v jeho histórii, keďže ničivé povodne spôsobili škody za 500 miliónov eur. Povedal to v sobotu premiér krajiny Robert Golob.

Výčiny počasia zabili troch ľudí a zničili cesty, mosty a domy. Postihnuté boli dve tretiny Slovinska, povedal premiér. Tisíce ľudí museli opustiť svoje domovy a mnohých museli zachraňovať vrtuľníky a hasiči v člnoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Povodne v Slovinsku (fotografie)

Slovinská tlačová agentúra STA informovala, že hlavné cesty v niektorých častiach krajiny zostali čiastočne uzatvorené aj počas soboty. Skolabovali desiatky mostov a úrady vyzvali ľudí, aby nikam necestovali, kým sa úplne nezistia škody.Viac k témam: Extrémne počasie, Povodne, Povodne v Slovinsku, Prírodná katastrofa, Silný dážď, Slovinský premiér
Zdroj: SITA.sk - Extrémne počasie zasiahlo dve tretiny Slovinska, ničivé povodne spôsobili škody za stovky miliónov eur (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.