Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina plánuje pokračovať v útokoch bezpilotnými člnmi a Rusi majú len jednu možnosť, ako ich zastaviť

 Webnoviny   5. august 2023  106  
Ukrajina plánuje pokračovať v útokoch bezpilotnými člnmi a Rusi majú len jednu možnosť, ako ich zastaviť

5.8.2023 (SITA.sk) -


Ukrajina oznámila, že má v úmysle pokračovať v útokoch s použitím bezpilotných člnov po tom, ako v priebehu 24 hodín podnikla dva takéto údery proti ruským lodiam.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Vasyľ Maľuk v sobotu povedal, že akýkoľvek výbuch, ktorý zasiahne ruské lode alebo Krymský most, je „absolútne logický a efektívny krok. Navyše, takéto špeciálne operácie sa uskutočňujú v teritoriálnych vodách Ukrajiny a sú úplne legálne". Informuje o tom portál CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Maľuk dodal, že ak Rusi chcú takéto explózie zastaviť, „majú len jednu možnosť, ako to urobiť, a to odísť z teritoriálnych vôd Ukrajiny a z našej pôdy".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina plánuje pokračovať v útokoch bezpilotnými člnmi a Rusi majú len jednu možnosť, ako ich zastaviť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.