Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Nedostatok financií podkopáva schopnosť Ukrajiny odraziť ruskú agresiu, tvrdí poradca Bieleho domu

 Webnoviny  14. november 2023  174  
Nedostatok financií podkopáva schopnosť Ukrajiny odraziť ruskú agresiu, tvrdí poradca Bieleho domu

14.11.2023 (SITA.sk) - Kongres USA by mal čo najskôr schváliť žiadosť Bieleho domu o pomoc Ukrajine, aby sa predišlo vážnym následkom pri jej obrane.

Vojenská pomoc


Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Na brífingu povedal, že nedostatok amerických financií už ovplyvnil schopnosť Ukrajiny brániť sa proti rozsiahlej ruskej invázii.

Zdôraznil, že zatiaľ čo USA sú v súčasnosti stále schopné poskytnúť vojenskú pomoc, o ktorú Ukrajina žiada, plné financovanie zabezpečí konzistentnosť a účinnosť tejto podpory.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt



Sullivan povedal, že Ukrajine treba poskytnúť všetko nevyhnutné na to, aby získala nástroje a schopnosti, ktoré potrebuje na obranu svojho územia a napredovanie.

Nový balík pomoci


Americký prezident Joe Biden sa snaží presvedčiť Kongres USA, aby podporil pomoc Ukrajine aj Izraelu a schválil nový balík pomoci vo výške 106 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa viac ako 61 miliárd dolárov pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Nový predseda americkej Snemovne reprezentantov Mike Johnson trvá na tom, aby balíky pomoci pre Ukrajinu a Izrael posudzoval Kongres samostatne a „ukrajinský“ balík posudzoval spolu s prostriedkami na bezpečnosť hranice s Mexikom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Finančná pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Kongres USA, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Nedostatok financií podkopáva schopnosť Ukrajiny odraziť ruskú agresiu, tvrdí poradca Bieleho domu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.