Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu

 Webnoviny  14. november 2023  104  
Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu

14.11.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda natrafila v mešite v meste Gaza na „teroristický tunel“. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie izraelskej armády na Telegrame, podľa zverejnených záberov „počas pozemných operácií jednotky izraelskej armády odkryli šachtu teroristického tunela umiestnenú v mešite v Pásme Gazy“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Izrael tvrdí, že militantné hnutie Hamas používa civilistov ako ľudské štíty a miestne zariadenia ako základňu pre svoje útoky, ale militantná skupina tieto obvinenia popiera.

Izraelská armáda dodala, že jej „vojaci cez noc zaútočili na vojenský tábor používaný námornými silami Hamasu na výcvik a skladovanie zbraní“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.