Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Nebenzia sa ospravedlňoval za útok, ktorý Zelenskyj označil za brutálny ruský zločin

 Webnoviny  10. október 2023  73  
Nebenzia sa ospravedlňoval za útok, ktorý Zelenskyj označil za brutálny ruský zločin

10.10.2023 (SITA.sk) - Ruský veľvyslanec pri Organizácii Spojených národov (OSN) Vasilij Nebenzia v pondelok tvrdil, že v čase ruského minulotýždňového útoku na kaviareň a obchod v obci Hroza v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny sa tam nachádzal „vysoko postavený ukrajinský nacionalista a jeho neonacistickí komplici".

Viac o téme: Vojna na UkrajineTvrdenie tradične nepodporil žiadnymi dôkazmi. Pri spomenutom zásahu ruskej balistickej rakety Iskander prišla dedina Hroza o viac ako 15 % z 300 obyvateľov. Zomrelo dovedna 52 ľudí. Tento úder bol najsmrteľnejší útok voči civilistom na Ukrajine od vlaňajšieho útoku na železnicu v Kramatorsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil útok za „preukázateľne brutálny ruský zločin - raketový útok na obyčajný obchod s potravinami, úplne premyslený teroristický útok".

Viac k témam: Charkovská oblasť, Rakety Iskander, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Nebenzia sa ospravedlňoval za útok, ktorý Zelenskyj označil za brutálny ruský zločin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.