Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská protiofenzíva pokročila, Rusom skomplikovali situáciu dažde a blato

 Webnoviny  10. október 2023  82  
Ukrajinská protiofenzíva pokročila, Rusom skomplikovali situáciu dažde a blato

10.10.2023 (SITA.sk) -


Ukrajinské jednotky pokračujú v protiofenzívnych operáciách a postupujú na západe Záporožskej oblasti pri dedine Verbove a taktiež neďaleko Bachmutu v Doneckej oblasti pri obciach Kliščijivka a Andrijivka. V najnovšej aktualizácii to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na UkrajineRuská armáda medzičasom tvrdila, že dažde znížili viditeľnosť na juhu Ukrajiny, čo skomplikovalo operácie ruských a ukrajinských prieskumných bezpilotných lietadiel. Jeden ruský vojenský predstaviteľ tvrdil, že zem je zablatená a bráni pohybu vozidiel. Iný vojenský dôstojník zasa napísal, že zem ešte nie je taká mokrá, aby bránila pohybu ťažkej techniky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ruské sily podľa ISW údajne spustili lokalizované útočné operácie južne od mesta Huľajpole a pravdepodobne reorganizujú skupinu síl Juh.

Viac k témam: Andrijivka, Bachmut, Donecká ľudová republika, Kliščijivka, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Verbove, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská protiofenzíva pokročila, Rusom skomplikovali situáciu dažde a blato © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.