Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Kyjev túto zimu očakáva rekordný počet útokov ruských dronov, jeseň už zlomila rekordy

 Webnoviny  10. október 2023  70  
Kyjev túto zimu očakáva rekordný počet útokov ruských dronov, jeseň už zlomila rekordy

10.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí predstavitelia uviedli, že túto zimu očakávajú rekordný počet útokov ruských dronov na ich území. Ako referuje web news.sky.com, hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat uviedol, že na základe údajov za september by ruské útoky s použitím iránskych bezpilotných lietadiel Šáhid prekonali minuloročný počet.

Desiatky bezpilotných lietadiel Šáhid


„Táto jeseň je už rekordná, čo sa týka počtu bezpilotných lietadiel Šáhid. Viac ako 500 (bolo použitých) v septembri,“ povedal v rozhovore pre národnú televíziu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTento počet porovnal s ruskými náletmi na Ukrajinu počas minulej zimy a povedal, že za šesť mesiacov bolo použitých asi tisíc bezpilotných lietadiel Šáhid.

Ukrajinský energetický systém


Útoky na energetické zariadenia minulú zimu poškodili značnú časť ukrajinského energetického systému a prinútili väčšinu miest prideľovať elektrinu a teplú vodu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Napriek tomu, že Ukrajina posilnila svoju protivzdušnú obranu, úrady varovali pred rizikom opätovných útokov v priebehu nasledujúcej zimy, pričom elektrická sieť po ostatnom bombardovaní ešte ani zďaleka nebola obnovená.

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Kyjev túto zimu očakáva rekordný počet útokov ruských dronov, jeseň už zlomila rekordy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.