Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Moskva chystá reformy v armáde, aby mohla viesť vojnu s pobaltskými štátmi a NATO, tvrdí analytik

 Webnoviny   9. október 2023  65  
Moskva chystá reformy v armáde, aby mohla viesť vojnu s pobaltskými štátmi a NATO, tvrdí analytik

9.10.2023 (SITA.sk) - Navrhovaná reforma Leningradského vojenského okruhu môže naznačovať, že Rusko sa pripravuje na možné konflikty s pobaltskými štátmi a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO). Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na ruského vojenského analytika Jurija Fiodorova.

Reformu Leningradského vojenského okruhu


Ruský federálny portál s navrhovanými právnymi aktmi cez víkend zverejnil prezidentský dekrét, ktorý bude znamenať reformu Leningradského vojenského okruhu v rámci prebiehajúcich rozsiahlych vojenských reforiem. Na základe tohto kroku by sa sily severnej flotily presunuli pod novo zreformovaný okruh.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa spomenutého analytika obnovenie Leningradského vojenského okruhu sa sústredí na dva ciele - pobaltské štáty a Fínsko.

Fiodorov podotkol, že reforma bola navrhnutá na obdobie po vojne na Ukrajine, keďže teraz sú všetky sily z Leningradského vojenského okruhu sústredené pre boj na Ukrajine.

Príprava na budúcu vojnu


Fiodorov vraví, že keď sa vojna na Ukrajine skončí, všetky krajiny zapojené do konfliktu budú čeliť otázke prípravy na budúcu vojnu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

NATO, USA a Európa rozmiestnia podľa neho veľké odstrašujúce sily na ruských hraniciach a Ukrajina sa bude snažiť pripojiť k NATO alebo získať dostatok zbraní.

„Rusko bude čeliť ešte náročnejšej úlohe, pretože armáda je rozbitá, moderné zbrane sa vyčerpávajú, vojna odhalila veľa slabých miest v armáde. Budú sa usilovať o obnovu ozbrojených síl schopných viesť vojnu v Európe a s Ukrajinou a NATO na západnom poli,“ skonštatoval Fiodorov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenský analytik
Zdroj: SITA.sk - Moskva chystá reformy v armáde, aby mohla viesť vojnu s pobaltskými štátmi a NATO, tvrdí analytik © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.