Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Na výročie oslobodenia ostreľovali ruskí vojaci Cherson, zomrel aj jeden civilista (video)

 Webnoviny  11. november 2023  284  
Na výročie oslobodenia ostreľovali ruskí vojaci Cherson, zomrel aj jeden civilista (video)

11.11.2023 (SITA.sk) - Ruské sily v sobotu zaútočili na ukrajinské mesto Cherson. Zasiahli dom člena rady Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tiež zabili jedného muža a dve ženy zranili. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na mieste úrady.

Útok sa pritom odohral v čase výročia oslobodenia Chersonu spod ruskej okupácie. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pri tejto príležitosti zablahoželal Ukrajincom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Celý juh Ukrajiny sa minulý rok dozvedel, že Rusko nikdy nepríde ‛navždy’, bez ohľadu na to, koľkokrát to zopakujú. Pretože Ukrajina sa vždy vráti – vždy! Keď poznáme svoj cieľ. Keď je to spoločný cieľ. Keď sme jednotní. A keď spojíme ostatných okolo ukrajinského cieľa,“ vyhlásil prezident a okrem iného sa poďakoval všetkým, ktorí ochraňujú a bránia životy ľudí v Chersone a na celej Ukrajine.Viac k témam: Cherson, ruské sily, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Na výročie oslobodenia ostreľovali ruskí vojaci Cherson, zomrel aj jeden civilista (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.