Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Chorvátsky premiér Plenković odvolal ministra obrany Banožića, spôsobil tragickú dopravnú nehodu

 Webnoviny  11. november 2023  404  
Chorvátsky premiér Plenković odvolal ministra obrany Banožića, spôsobil tragickú dopravnú nehodu

11.11.2023 (SITA.sk) - Chorvátsky premiér odvolal ministra obrany po tom, čo zjavne spôsobil autonehodu, pri ktorej zomrel jeden človek a on sám utrpel vážne zranenia. Incident sa stal ráno na východe Chorvátska.

Mimoriadne okolnosti


„Odvolal som ministra Maria Banožića z funkcie ministra obrany vzhľadom na mimoriadne okolnosti," povedal premiér Andrej Plenković krátko po zverejnení prvých zistení o havárii.

Mario Banožić v zlom počasí predbiehal kamión, keď narazil do dodávky idúcej z protismeru, informovali úrady. Vodič dodávky zomrel na mieste a Banožića hospitalizovali. Námestníčka prokurátora v meste Vukovar Biljana Luburić uviedla, že vzorky Banožićovej krvi a moču poslali na testovanie.

Pomliaždeniny hlavy a mozgu


Banožić pri nehode utrpel pomliaždeniny hlavy a mozgu, ako aj viacnásobné poranenia tela. Zostal na pozorovaní, no jeho zranenia nie sú život ohrozujúce.

Miestny portál Index uviedol, že Banožić zjavne išiel na lov, keď havaroval. Na záberoch z miesta bolo vidno ministrovo auto prevrátené na boku vedľa ťažko poškodenej dodávky. Bolo tam pritom daždivo a hmlisto.

Viac k témam: Autonehoda, chorvátsky minister obrany, chorvátsky premiér
Zdroj: SITA.sk - Chorvátsky premiér Plenković odvolal ministra obrany Banožića, spôsobil tragickú dopravnú nehodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.