Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Na propalestínsky pochod prišlo 300-tisíc ľudí, Londýne zasahovala aj polícia (foto)

 Webnoviny  11. november 2023  309  
Na propalestínsky pochod prišlo 300-tisíc ľudí, Londýne zasahovala aj polícia (foto)

11.11.2023 (SITA.sk) - Zhruba 300-tisíc propalestínskych demonštrantov prišlo v sobotu na pochod centrálnym Londýnom, na ktorom vyzývali na prímerie v Pásme Gazy.

Najväčšia demonštrácia


Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu. Je to najväčšia demonštrácia od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktMetropolitná polícia nasadila v hlavnom meste okolo 2 000 policajtov, aby dozerali na dodržiavanie poriadku- Muži zákona pritom počas dňa čelili agresii niektorých ľudí protestujúcich proti mierového pochodu, medzi ktorými sú aj niektoré krajne pravicové skupiny.

Zatknutí demonštranti


Jedno video napríklad ukazuje, ako títo protestujúci odstrkujú policajtov a kričia na nich, že už „nie sú Angličania“. Policajti zatkli už viac ako 100 takýchto demonštrantov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Propalestínsky protest v Londýne (fotografie)

Pochod sa uskutočnil v deň, keď si na výročie konca prvej svetovej vojny Briti pripomínajú padlých vo vojnách. Stovky ľudí sa podľa BBC o 11:00 zhromaždili pri pamätníku Cenotaph, aby si ich dvoma minútami ticha uctili a pripomenuli.

Viac k témam: Demonštrácia, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Pochod, Protesty, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Na propalestínsky pochod prišlo 300-tisíc ľudí, Londýne zasahovala aj polícia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.