Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Na poľské územie dopadla ukrajinská raketa vystrelená proti blížiacej sa ruskej, tvrdia Američania

 Webnoviny  16. november 2022  40
Na poľské územie dopadla ukrajinská raketa vystrelená proti blížiacej sa ruskej, tvrdia Američania

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Traja americkí predstavitelia uviedli, že predbežné hodnotenia naznačujú, že raketu, ktorá dopadla na poľské územie, odpálili ukrajinské ozbrojené sily proti prichádzajúcej ruskej rakete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko v utorok vystrelilo desiatky raket proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre. Trojica predstaviteľov USA hovorila pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemala oprávnenie o téme hovoriť verejne.

Americký prezident Joe Biden, ktorý je na summite organizácie G20 na indonézskom ostrove Bali, povedal, že je „nepravdepodobné“, že raketa, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí, bola odpálená z Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Hodnotenie troch predstaviteľov USA a vyjadrenie Bidena je v rozpore so skoršou informáciou vysokopostaveného predstaviteľa americkej spravodajskej služby, ktorý agentúre Associated Press povedal, že na poľské územie dopadli ruské rakety.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Na poľské územie dopadla ukrajinská raketa vystrelená proti blížiacej sa ruskej, tvrdia Američania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.