Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Sú to konšpirácie a ruská propaganda, reaguje Ukrajina na tvrdenia o jej zodpovednosti za dopad rakety na Poľsko

 Webnoviny  16. november 2022  49
Sú to konšpirácie a ruská propaganda, reaguje Ukrajina na tvrdenia o jej zodpovednosti za dopad rakety na Poľsko

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina označila tvrdenie, že na poľské územie dopadla jej raketa, za „konšpiračnú teóriu" a súčasť „ruskej propagandy".

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba na mikroblogovacej sieti Twitter napísal: „Rusko teraz podporuje konšpiračnú teóriu, že to bola údajne raketa ukrajinskej protivzdušnej obrany, ktorá dopadla na územie Poľska. Nie je to pravda. Nikto by nemal veriť ruskej propagande." Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Rusmi dosadený šéf okupovanej Doneckej oblasti na východe Ukrajiny Denis Pušilin predtým povedal, že správy o tom, že na poľské územie dopadla ruská raketa, sú „provokáciou" Ukrajiny a snahou „vtiahnuť do konfliktu ďalšie sily".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Sú to konšpirácie a ruská propaganda, reaguje Ukrajina na tvrdenia o jej zodpovednosti za dopad rakety na Poľsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.