Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur, porušilo migračnú politiku

 Webnoviny  13. jún 2024  85  
Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur, porušilo migračnú politiku

13.6.2024 (SITA.sk) - Súdny dvor Európskej únie (CJEU) vo štvrtok nariadil Maďarsku, aby zaplatilo pokutu 200 miliónov eur a ďalší milión denne v prípade omeškania za nedodržanie azylových pravidiel v eurobloku. Ešte v roku 2020 súd rozhodol, že Maďarsko nesplnilo svoje povinnosti pri poskytovaní medzinárodnej ochrany a návratoch nelegálnych migrantov, na čo Európska komisia reagovala právnymi krokmi voči Budapešti žiadajúc sankcie.

Súdny dvor vo svojom štvrtkovom rozhodnutí konštatoval, že Maďarsko neprijalo potrebné opatrenia v súlade s verdiktom z roku 2020.

„Toto zlyhanie, ktoré spočíva v zámernom vyhýbaní sa uplatňovaniu spoločnej politiky Európskej únie (EÚ) ako celku, predstavuje bezprecedentné a mimoriadne závažné porušenie práva EÚ,“ uviedol.

Podľa hovorcu súdu dodatočná pokuta milión eur denne začne platiť od štvrtka.Viac k témam: azylová politika, nelegálni migranti, Pokuta, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur, porušilo migračnú politiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.