Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Prvýkrát od začiatku ruskej agresie na Ukrajine bude v Kyjeve pochod za rovnosť LGBTQ+ komunity

 Webnoviny  13. jún 2024  84  
Prvýkrát od začiatku ruskej agresie na Ukrajine bude v Kyjeve pochod za rovnosť LGBTQ+ komunity

13.6.2024 (SITA.sk) - Prvýkrát od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa v Kyjeve uskutoční Pochod rovnosti, ktorý organizuje ukrajinská mimovládna organizácia KyivPride.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Máme medzi vojakmi silnú komunitu LGBTQ+. A chceme ukázať Ukrajincom a svetu, že na Ukrajine sú LGBTQ+ vojaci," uviedla vedúca výboru KyivPride Anna Šaryhina v súvislosti s pochodom naplánovaným na nedeľu. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Šaryhina poukázala aj dôležitosť pochodu pre LGBTQ+ ľudí, ktorí sú na okupovaných územiach alebo v zajatí, a pre tých, ktorí v súčasnosti nemôžu obhajovať svoje práva vzhľadom na svoju situáciu.

Téma pochodu „Zjednoťte sa za rovnosť a víťazstvo" má potvrdiť, že členovia LGBTQ+ sú neoddeliteľnou súčasťou ukrajinskej spoločnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: LGBTQI+, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Prvýkrát od začiatku ruskej agresie na Ukrajine bude v Kyjeve pochod za rovnosť LGBTQ+ komunity © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.