Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko by podľa Zelenského mohlo zohrať rolu pri organizovaní pokračovania mierového summitu

 Webnoviny   2. júl 2024  108  
Maďarsko by podľa Zelenského mohlo zohrať rolu pri organizovaní pokračovania mierového summitu

2.7.2024 (SITA.sk) - Vojna na Ukrajine je podľa maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý v utorok navštívil Kyjev, „najdôležitejším problémom Európy“.

Orbán je všeobecne vnímaný ako ten, kto má medzi lídrami Európskej únie najlepšie vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a jeho návšteva je zriedkavým gestom vo vzťahu s Ukrajinou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Snažíme sa nechať spory z minulosti za nami a sústrediť sa na obdobie, ktoré je pred nami,“ povedal Orbán novinárom po rokovaní v ukrajinskom hlavnom meste. „Chceli by sme, aby vzťahy medzi našimi dvoma krajinami boli oveľa lepšie," dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že je „vďačný“ za humanitárnu podporu, ktorú Maďarsko poskytlo ukrajinským utečencom.

Zároveň uviedol, že Maďarsko by mohlo zohrať úlohu pri organizovaní pokračovania mierového summitu, ktorý sa minulý mesiac konal vo Švajčiarsku.

Orbán na návštevu Kyjeva prišiel deň po tom, ako Maďarsko prevzalo šesťmesačné rotujúce predsedníctvo Európskej únie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Maďarsko by podľa Zelenského mohlo zohrať rolu pri organizovaní pokračovania mierového summitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.