Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Počas náboženského podujatia v Indii došlo k tlačenici, zomrelo viac než sto ľudí a desiatky sa zranili

 Webnoviny   2. júl 2024  121  
Počas náboženského podujatia v Indii došlo k tlačenici, zomrelo viac než sto ľudí a desiatky sa zranili

2.7.2024 (SITA.sk) - Najmenej 105 ľudí zomrelo a 84 ďalších utrpelo zranenia v tlačenici na náboženskom stretnutí v severnej Indii. Medzi mŕtvymi je veľa žien a detí.

Tlačenica sa odohrala v okrese Hathras v štáte Uttarpradéš, keď sa rozchádzali účastníci podujatia náboženského lídra známeho ako Bhole Baba, uviedli miestne médiá.

Podľa policajného dôstojníka Radžeša Singha je za nešťastím zrejme preplnenie priestorov. Prvotné správy naznačujú, že na podujatie prišlo viac ako 15-tisíc ľudí, hoci povolenie malo len na zhruba 5-tisíc.

Indický premiér Naréndra Módí vyjadril sústrasť rodinám ľudí, ktorí prišli o život, a povedal, že vláda pracuje na poskytnutí pomoci zraneným.

Viac k témam: Tlačenica, Tragédia
Zdroj: SITA.sk - Počas náboženského podujatia v Indii došlo k tlačenici, zomrelo viac než sto ľudí a desiatky sa zranili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.